Profil pracownika
Contact-image
Asystent
Address: Houston 101 C
Phone: (012)-628-26-76
http://siia.iti.pk.edu.pl/
Informacje osobiste

Zgodnie z doktryną: człowiek nie jest stworzony do pracy, a dowodem na to jest to, że praca męczy, zajmuje się szerokorozumianym zmuszaniem komputera do wykonywania pracy za człowieka.

Z moich rozwiązań korzystały takie firmy jak CCNS S.A., IndexData i Gal S.C. Były to autorskie aplikacje komputerowe wspomagające pracownika w pracy biurowej związanej z wprowadzaniem specyficznych danych i ich przetwarzaniem. Dzięki moim pomysłowym narzędziom i integracji z innymi systemami informatycznymi udało się w dużym stopniu zwiększyć efektywność pracy pojedynczych pracowników. Staram się nie ograniczać do konkretnej technologii tylko dobierać jak najlepsze narzędzia do specyfiki problemu. Posługuje się językami opartymi o składnię C/Java, systemami operacyjnymi Windows i Linux oraz bazami danych SQL. Znam się też na wirtualizacji i konfiguracji sieci komputerowych. Tworzę aplikacje serwerowe, desktopowe i na smartfony z systemem Android.

W swojej pracy doktorskiej idę o krok dalej. Chcę by komputer nie tylko automatyzował konkretne czynności, ale sam myślał i podejmował decyzję. Zajmuje się takimi zagadnieniami jak programowanie zorientowane na usługi (SOA), systemy wieloagentowe (MAS), negocjacje automatyczne (agent-based negotiations), zarządzanie łańcuchem dostaw (Supply Chain Management) i świadomość kontekstu (Context Awareness). Na stopie badawczej współpracowałem z takimi firmami jak Siemens, Orange Lab, vSoft oraz IPI PAN.

Moje pozazawodowe zainteresowania: astronomia, jazda na rowerze oraz chodzenie po górach i jaskiniach.